OSUL2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19-21 maja studenci I kursu rolnictwa ekologicznego w EULu wzięli udział w wizycie studyjnej, która rozpoczęła się od wizyty i zajęć w gospodarstwie warzywnym Małgorzaty i Sławomira Dobrodziejów w Żeliszewie.
Uczyliśmy się nie tylko o uprawach rozmaitych roślin, warzyw, ale też jak radzić sobie z nawadnianiem, oraz na czym polega Rolnictwo Wspierane przez Społeczność. Następnego dnia odwiedziliśmy gospodarstwo nasienne p. Jadwigi Galaś, Stary Folwark, położone przy zabytkowym pałacu i pięknym parku nad stawami. Ostatniego dnia odwiedzaliśmy gospodarstwa ekologiczne w Kluczkowie. Najbliższe wizyty studyjne dla tej grupy będą w województwie warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim (30 czerwca - 1 lipca) i mazowieckim (4-6 sierpnia). Zaś studenci drugiej grupy EUL spotykają się na Mazowszu 9-11 czerwca i na Podlasiu 21-23 lipca.
 

Dane kontaktowe

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie
Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: 603 061 561

e-mail: eul@grzybow.pl

 

Idea

Idea Uniwersytetu Ludowego zrodziła się w XIX wieku w małym rolniczym kraju skandynawskim. Genialny Grundtvig, który dla swoich rodaków – Duńczyków, jest równie ważny jak inny jego krajan - Hans Christian Andersen, zaproponował formę edukacji dorosłych, którą nazwał FolkHøjskole.