OSUL2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy marzysz o tym, żeby owoce Twojej pracy mogły żywić Ciebie i innych ludzi?

Czy chcesz nauczyć się, jak wytwarzać żywność w sposób przyjazny planecie?

Czy chcesz uczyć się przez działanie i poznać innych, podobnie myślących ludzi?

 

Jeżeli odpowiadasz "TAK" na powyższe pytania, to znak, że nasz kurs może być właśnie dla Ciebie!

 

Już po raz piąty organizujemy jedyny w Polsce kurs rolnictwa ekologicznego prowadzony metodą uniwersytetów ludowych, o której przeczytasz więcej tutaj

Szczególnie polecamy nasz kurs dla osób:

  • zainteresowanych tematyką rolnictwa ekologicznego;

  • gotowych do wzięcia udziału w intensywnym, opierającym się w dużej mierze na praktykach w różnych lokalizacjach, procesie uczenia się;

  • pełnoletnich.

 

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod tym linkiem.

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 kwietnia 2023 roku. Odpowiadamy na pytania pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kurs jest intensywny: trwa 2 lata, w czasie których każdy ze studentów i każda ze studentek odbędzie 14 miesięcy praktyk (w wymiarze 35 godzin tygodniowo) i ok. 100 dni nauki stacjonarnej w Grzybowie (w formie dwu- lub trzytygodniowych zjazdów). Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem bieżącego kursu. Program V edycji opublikujemy niebawem.

Opłata za semestr ze strony studenta to 800 zł. Koszt kursu jest znacznie większy - tak niska opłata to efekt współfinansowania ze strony Fundacji Velux.

Dane kontaktowe

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie
Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel./fax: (24) 277 89 63
tel. kom.: 606 805 900

e-mail: eul@grzybow.pl

administracja witryny www: seb@grzybow.pl

Idea

Idea Uniwersytetu Ludowego zrodziła się w XIX wieku w małym rolniczym kraju skandynawskim. Genialny Grundtvig, który dla swoich rodaków – Duńczyków, jest równie ważny jak inny jego krajan - Hans Christian Andersen, zaproponował formę edukacji dorosłych, którą nazwał FolkHøjskole.