logo-erasmus2veluxmini

ziarno-mini

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekologiczne gospodarstwo Ekorab Bogdana i Elżbiety znajduje się w Jasieniu w gminie Staszów w województwie świętokrzyskim. Gospodarstwo certyfikowane jest od roku 2004 przez  Ekogwarancję  PTRE i posiada numer 1070.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo rolne Jana Czaji położone jest w południowej części województwa małopolskiego na terenie Pogórza Ciężkowickiego. Zajmuje ono powierzchnię 20,15 ha we wsi Rzuchowa w gminie Pleśna na terenie powiatu tarnowskiego.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo Małgorzaty i Sławomira Dobrodziejów położone jest we wsi Żeliszewo w gminie Recz w województwie zachodniopomorskim.
Gospodarstwo powstało w 2007 roku i od samego początku prowadzone jest w systemie ekologicznym. W 2014 roku wygrało konkurs na „Najlepsze ekologiczne gospodarstwo towarowe w województwie zachodniopomorskim”.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo Państwa Dublerów znajduje się we wsi Miniewicze w gminie Zabłudów w województwie podlaskim.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo Stary Folwark znajduje się w województwie zachodniopomorskim we wsi Bytowo, gmina Dobrzany. Funkcjonuje od 2002 roku i prowadzi działalność rolniczą, nasienną, rybacką i agroturystyczną. Gospodarstwo położone jest na obszarze Natura 2000 w ostoi Ińskiego Parku Krajobrazowego, w otoczeniu licznych jezior i lasów bogatych w zwierzynę i ptactwo łowne oraz w owoce runa leśnego.

Czytaj więcej...

Ekologiczne gospodarstwo Marianny i Marka Gozdalików znajduje się we wsi Janowo w gminie Zakroczym w województwie mazowieckim, w odległości 45 km od Warszawy i kilku kilometrów od lotniska w Modlinie.

Czytaj więcej...

Wspólnie z żoną Małgorzatą, od 1983 roku Piotr Hillar prowadzi metodami ekologicznymi 30-hektarowe gospodarstwo, położone we wsi Tuczki w gminie Rybno na południowym krańcu województwa warmińsko-mazurskiego. Należą do pionierów rolnictwa ekologicznego w Polsce.

Czytaj więcej...

Ekologiczne gospodarstwo Wioletty i Arkadiusza Kartusów położone jest w gminie Biała Rawska w województwie łódzkim. Na powierzchni 19 ha dominują uprawy drzew owocowych. Specjalizacją gospodarstwa są jabłonie, śliwy, czereśnie i grusze, zajmujące łącznie 14 ha.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo ekologiczne Roberta Kuryluka i Moniki Styczek położone jest we wsi Holeszów w gminie Hanna w powiecie włodawskim, we wschodniej części województwa lubelskiego.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo ekologiczne rodziny Matuszaków znajduje się w miejscowości Janowica w gminie Cyców w województwie lubelskim. Elżbieta i Marek Matuszakowie prowadzą je wraz z synem Kamilem, absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz córką Sylwią.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo Ośrodka Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni „PLUS” EKO „Szkoła życia” znajduje się w Wandzinie w gminie Przechlewo w województwie pomorskim. Powierzchnia użytków rolnych gospodarstwa to 6,33 ha.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo Ewy i Petera Stratenwerthów znajduje się we wsi Grzybów w gminie Słubice w województwie mazowieckim, 90 km na zachód od Warszawy. Peter jest Szwajcarem, który w 1989 roku przeprowadził się do Polski i kupił gospodarstwo. Od początku prowadził je metodami ekologicznymi.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo państwa Cecylii i Józefa Strojnych położone jest w Grajowie w gminie Wieliczka w województwie małopolskim.

Czytaj więcej...

Edukacyjne Gospodarstwo Ekologiczne Ekostyl  Janusza i Iwony Ślicznych usytuowane jest w gminie Kluczbork w województwie opolskim. Na tym lekko pagórkowatym terenie przeważają gleby klasy IVa i IVb i niewielka ilość gleb klasy III i V. Warunki klimatyczne są typowe dla klimatu umiarkowanego.

Czytaj więcej...

Na Pojezierzu Pomorskim, 12 km od Piły w gminie Szydłowo Krajeńskie leży nad rzeką Rurzycą wieś znana na początku XVII wieku jako Krempa, obecnie – Krępsko.  Płynąca tam rzeka odprowadza wody z sześciu malowniczych, rynnowych jezior.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo państwa Wagnerów zajmuje powierzchnię 8,97 ha i jest położone we wsi Lubnów w gminie Ziębice na Dolnym Śląsku. W uprawach dominują: warzywa (ziemniaki, marchew, pietruszka, pasternak, ogórki gruntowe, pomidory, papryka, dynia bezłuskowa, dynia Hokkaido, dynia karowita, fasola czerwona augusta, topinambur), zioła oraz owoce (aronia, malina, czarna porzeczka, truskawka).

Czytaj więcej...

Gospodarstwo „Jasia i Małgosi” jest położone w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia, w otulinie Natura 2000 Grądy Odrzańskie. Jest to gospodarstwo wielopokoleniowe,  prowadzone metodą ekologiczną od 2004r, kiedy to otrzymało pierwszy certyfikat. Od początku jest certyfikowane przez AGROBIOTEST.

Czytaj więcej...

Państwo Jabłońscy są ogrodnikami od 30 lat, od sześciu lat prowadzą gospodarstwo ekologiczne.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo ekologiczne „Ogródek św. Izydora” jest położone częściowo w woj. warmińsko-mazurskim, a częściowo w woj. podlaskim i składa się z dwóch działek o łącznej powierzchni 10,34 ha.
Siedziba gospodarstwa znajduje się obecnie w woj. warmińsko mazurskim w miejscowości Stare Juchy.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie
Grzybów 1/2, 09-533 Słubice

tel./fax: (24) 277 89 63
tel. kom.: 606 805 900

e-mail: eul@grzybow.pl

Idea

Idea Uniwersytetu Ludowego zrodziła się w XIX wieku w małym rolniczym kraju skandynawskim. Genialny Grundtvig, który dla swoich rodaków – Duńczyków, jest równie ważny jak inny jego krajan - Hans Christian Andersen, zaproponował formę edukacji dorosłych, którą nazwał FolkHøjskole.