OSUL2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filmy opublikowane poniżej przedstawiają opinie i refleksje nauczycieli i studentów pierwszego i drugiego kursu rolnictwa ekologicznego w EUL.

Zapraszamy do obejrzenia.


 

 

 


 

 

 

 

 

 ...............................................................................................

 

 

veluxlogo         erasmus

 

 

 

 

Gospodarstwo rolne Jana Czaji położone jest w południowej części województwa małopolskiego na terenie Pogórza Ciężkowickiego. Zajmuje ono powierzchnię 20,15 ha we wsi Rzuchowa w gminie Pleśna na terenie powiatu tarnowskiego.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo Małgorzaty i Sławomira Dobrodziejów położone jest we wsi Żeliszewo w gminie Recz w województwie zachodniopomorskim.
Gospodarstwo powstało w 2007 roku i od samego początku prowadzone jest w systemie ekologicznym. W 2014 roku wygrało konkurs na „Najlepsze ekologiczne gospodarstwo towarowe w województwie zachodniopomorskim”.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo Państwa Dublerów znajduje się we wsi Miniewicze w gminie Zabłudów w województwie podlaskim.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo Stary Folwark znajduje się w województwie zachodniopomorskim we wsi Bytowo, gmina Dobrzany. Funkcjonuje od 2002 roku i prowadzi działalność rolniczą, nasienną, rybacką i agroturystyczną. Gospodarstwo położone jest na obszarze Natura 2000 w ostoi Ińskiego Parku Krajobrazowego, w otoczeniu licznych jezior i lasów bogatych w zwierzynę i ptactwo łowne oraz w owoce runa leśnego.

Czytaj więcej...

Ekologiczne gospodarstwo Wioletty i Arkadiusza Kartusów położone jest w gminie Biała Rawska w województwie łódzkim. Na powierzchni 19 ha dominują uprawy drzew owocowych. Specjalizacją gospodarstwa są jabłonie, śliwy, czereśnie i grusze, zajmujące łącznie 14 ha.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo ekologiczne Roberta Kuryluka i Moniki Styczek-Kuryluk położone jest we wsi Holeszów w gminie Hanna w powiecie włodawskim, we wschodniej części województwa lubelskiego.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo ekologiczne rodziny Matuszaków znajduje się w miejscowości Janowica w gminie Cyców w województwie lubelskim. Elżbieta i Marek Matuszakowie prowadzą je wraz z synem Kamilem, absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz córką Sylwią.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo Ośrodka Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni „PLUS” EKO „Szkoła życia” znajduje się w Wandzinie w gminie Przechlewo w województwie pomorskim. Powierzchnia użytków rolnych gospodarstwa to 6,33 ha.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo Ewy i Petera Stratenwerthów znajduje się we wsi Grzybów w gminie Słubice w województwie mazowieckim, 80 km na zachód od Warszawy. Peter jest Szwajcarem, który w 1989 roku przeprowadził się do Polski i kupił gospodarstwo. Od początku prowadził je metodami ekologicznymi.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo państwa Cecylii i Józefa Strojnych położone jest w Grajowie w gminie Wieliczka w województwie małopolskim.

Czytaj więcej...

Edukacyjne Gospodarstwo Ekologiczne Ekostyl Janusza i Iwony Ślicznych usytuowane jest w gminie Kluczbork w województwie opolskim. Na tym lekko pagórkowatym terenie przeważają gleby klasy IVa i IVb i niewielka ilość gleb klasy III i V. Warunki klimatyczne są typowe dla klimatu umiarkowanego.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo „Jasia i Małgosi” jest położone w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia, w otulinie Natura 2000 Grądy Odrzańskie. Jest to gospodarstwo wielopokoleniowe,  prowadzone metodą ekologiczną od 2004 roku, kiedy to otrzymało pierwszy certyfikat. Od początku jest certyfikowane przez AGROBIOTEST.

Czytaj więcej...

Państwo Jabłońscy są ogrodnikami od 30 lat, od sześciu lat prowadzą gospodarstwo ekologiczne.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo ekologiczne „Ogródek św. Izydora” jest położone częściowo w woj. warmińsko-mazurskim, a częściowo w woj. podlaskim i składa się z dwóch działek o łącznej powierzchni 10,34 ha.
Siedziba gospodarstwa znajduje się obecnie w woj. warmińsko-mazurskim w miejscowości Stare Juchy.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo ekologiczne „Jabłoniowy sad” Iwony i Jensa Frasek leży w Dolinie Małej Panwi, u ujścia rzeki do Dużego Jeziora Turawskiego.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo ekologiczne „Eko Dolina Bugu” to przedsięwzięcie rodzinne prowadzone przez Annę i Ernesta Kaca. Wraz z nimi pracują rodzice Ernesta, którzy mają własne gospodarstwo ekologiczne. „Eko Dolina Bugu” położona jest we wsi Liszna, gmina Sławatycze, województwo lubelskie, w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Bug.

Czytaj więcej...

Praktyki w bacówkach przy wypasie owiec. Beskid Śląski: Brenna, Koniaków; Beskid Żywiecki: Rycerka, Przybędza, Soblówka; Podhale: Baligówka, Biały Dunajec; Gorce: Ochotnica Górna; Bieszczady: Ustrzyki Górne.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo ekologiczne Wandy i Ryszarda Hryców znajduje się we wsi Jeńki, gminie Sokoły, powiecie wysokomazowieckim, w województwie podlaskim;
od 2005 roku jest certyfikowane przez Ekogwarancję.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo „Siedlisko Natury” zostało założone w 2012 r. na płaskowyżu malowniczej wioski Opolnica w otoczeniu Gór Bardzkich, jako jedna z wiodących części projektu „Ekoosada Opolnica”.

Czytaj więcej...

Ekologiczne Gospodarstwo Opiekuńcze Fundacji Nasz Dom znajduje się we wsi Lutol Mokry w gminie Trzciel, w województwie lubuskim.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie
Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: 603 061 561

e-mail: eul@grzybow.pl

 

Idea

Idea Uniwersytetu Ludowego zrodziła się w XIX wieku w małym rolniczym kraju skandynawskim. Genialny Grundtvig, który dla swoich rodaków – Duńczyków, jest równie ważny jak inny jego krajan - Hans Christian Andersen, zaproponował formę edukacji dorosłych, którą nazwał FolkHøjskole.