logo-erasmus2veluxmini

ziarno-mini

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie powstał dzięki wsparciu duńskiej Fundacji Velux. Pieniądze przekazane przez Fundację miały posłużyć do zrealizowania jego dwóch edycji. Jednak dzięki planowaniu wydatków i życzliwości wielu osób udało się z zaoszczędzonych środków rozpocząć realizację trzeciego kursu. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym możliwa jest kontynuacja naszej działalności, a zwłaszcza Fundacji Eko?Logiczne!

 

E L Logo

 

PROGRAM kursu opracowywany został we współpracy międzynarodowej dzięki projektowi z programu Erasmus+ pod tytułem: "Budowanie kompetencji kluczowych a pedagogika uniwersytetów ludowych w Europie XXI wieku".  

Więcej informacji w linkach poniżej:

 

 

veluxlogo

 

 erasmus

  

Zapraszamy do obejrzenia filmów o naszym Uniwersytecie Ludowym w Grzybowie!

 

 

 

 

 

 

Aktualności

24 Gru

Życzenia

Drodzy Absolwenci i Sympatycy Ekologicznego Uniwersytetu Ludowego!   Życzymy Wam radosnych Świąt Bożego Narodzenia i chwili zadumy nad Tajemnicą Wcielenia. Cieszmy się obecnością bliskich rzy wigilijnym stole, ale nie zapominajmy o strapionych, samotnych, doświadczających dramatów ...

Więcej...
23 Wrz

Trzydzieste Święto Michała w Grzybowie!

Zapraszamy na wspólne świętowanie do Grzybowa!      

Więcej...
28 Maj

EUL dla RODZIN

Uniwersytet Ludowy dla Rodzin 15-19 lipca lub 22-26 lipca 2019   w Grzybowie

Więcej...
08 Maj

Wisła-królowa polskich rzek

Za nami pierwsze dwa spotkania w ramach realizacji projektu „Jest tak blisko, ale jej nie znamy. Wisła – królowa polskich rzek”. 

Więcej...

Dane kontaktowe

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie
Grzybów 1/2, 09-533 Słubice

tel./fax: (24) 277 89 63
tel. kom.: 606 805 900

e-mail: eul@grzybow.pl

Idea

Idea Uniwersytetu Ludowego zrodziła się w XIX wieku w małym rolniczym kraju skandynawskim. Genialny Grundtvig, który dla swoich rodaków – Duńczyków, jest równie ważny jak inny jego krajan - Hans Christian Andersen, zaproponował formę edukacji dorosłych, którą nazwał FolkHøjskole.