OSUL2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W środę popielcową przyjadą do nas z Taizé Josy, Katja i Julia, trzy Niemki. Na kilka tygodni zamieszkają w domu parafialnym w naszej parafii w Słubicach. Będzie to mała prowizoryczna fraternia.

Inicjatywa małych prowizorycznych fraterni powstała w Taizé w roku 2014, poprzedzającym rocznicowy 2015 (stulecie urodzin brata Rogera, 10 lat od Jego śmierci) powstała. To ważne, ubogacające doświadczenie dla wspólnot, które je przyjmują - parafii, miejsc solidarności - jak i młodych ludzi, którzy przeżywają tę duchową przygodę. Na czym to polega?

Grupka młodych osób mieszka razem przez kilka tygodni w jakiejś dzielnicy, miasteczku czy wiosce, żeby tam być świadkami Ewangelii oraz dzielić z mieszkańcami ich radości i cierpienia.

  • wspólna modlitwa trzy razy w ciągu dnia
  • praca duszpasterska i społeczna wraz z miejscowymi wspólnotami chrześcijańskimi
  • odwiedziny u osób samotnych albo znajdujących się w ciężkiej sytuacji
  • prowadzenie modlitw i spotkań dla młodych ludzi

zdj

Dane kontaktowe

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie
Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: 603 061 561

e-mail: eul@grzybow.pl

 

Idea

Idea Uniwersytetu Ludowego zrodziła się w XIX wieku w małym rolniczym kraju skandynawskim. Genialny Grundtvig, który dla swoich rodaków – Duńczyków, jest równie ważny jak inny jego krajan - Hans Christian Andersen, zaproponował formę edukacji dorosłych, którą nazwał FolkHøjskole.