OSUL2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za nami pierwszy 5-dniowy zjazd Ekologicznego Uniwersytetu Ludowego! Wspaniała, zaangażowana grupa studentów i nauczycieli oraz bardzo intensywny program, w którym chcieliśmy poruszyć wszystkie najważniejsze tematy.
Tak więc uczyliśmy się rozpoznawać rośliny z p. prof. Barbara Sudnik-Wójcikowską, poznawaliśmy strukturę gleby z Peterem Stratenwerthem i Pawłem Kulpą, z Urszulą Sołtysiak zgłębialiśmy historię rolnictwa ekologicznego. Nawet sięgaliśmy do gwiazd z Eweliną Grądzką. Z Anią Sarzalską rzeźbiliśmy w drewnie i w glinie. Z Karolem Jurosem i Zuzią Włodarczyk wypracowywaliśmy zasady wspólpracy. I wreszcie z Ewą Smuk-Stratenwerth poznawaliśmy historię i filozofię uniwersytetów ludowych oraz ćwiczyliśmy angielski na przykładzie znakomitego filmu The story of Stuff.

W niedzielę i poniedziałek studenci rozjechali się do gospodarstw ekologicznych na dwu-miesięczne praktyki.

 

Dane kontaktowe

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie
Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: 603 061 561

e-mail: eul@grzybow.pl

 

Idea

Idea Uniwersytetu Ludowego zrodziła się w XIX wieku w małym rolniczym kraju skandynawskim. Genialny Grundtvig, który dla swoich rodaków – Duńczyków, jest równie ważny jak inny jego krajan - Hans Christian Andersen, zaproponował formę edukacji dorosłych, którą nazwał FolkHøjskole.