OSUL2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu dzisiejszym (29.11.2023 r.) Prezes Fundacji Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie Ewa Smuk - Stratenwerth odebrała z rąk redaktora naczelnego Rzeczypospolitej nagrodę Zielony Orzeł "Rzeczypospolitej" w kategorii Walka o klimat - Tytanka.


Odbierając honorowy tytuł podkreśliła, że tak naprawdę jest to nagroda dla całego zespołu Stowarzyszenia Ziarno i Fundacji EUL. Szczegóły w "Rzeczypospolitej".

ewa12

dyplom tytan

Zielone Orły Rzeczpospolitej.
– Rolnictwo przemysłowe to nie jest dobry kierunek, musimy walczyć o bioróżnorodność, o drobne gospodarstwa.
W naszym ekosystemie pracuje ponad 30 osób, powołaliśmy Ekologiczny Uniwersytet Ludowy, który kształci przyszłych rolników ekologicznych.
Uczymy się o wartości gleby, bo ona musi wyżywić świat – mówiła Ewa Smuk-Stratenwerth, nagrodzona tytułem Tytanki m.in. za kształtowanie świadomości klimatycznej w środowisku polskiej wsi
i założenie Kulturalno-Ekologicznego Stowarzyszenia Ziarno. Cała relacja poniżej - kliknij >>>

Dane kontaktowe

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie
Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: 603 061 561

e-mail: eul@grzybow.pl

 

Idea

Idea Uniwersytetu Ludowego zrodziła się w XIX wieku w małym rolniczym kraju skandynawskim. Genialny Grundtvig, który dla swoich rodaków – Duńczyków, jest równie ważny jak inny jego krajan - Hans Christian Andersen, zaproponował formę edukacji dorosłych, którą nazwał FolkHøjskole.