logo-erasmus2veluxmini

ziarno-mini

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie powstał dzięki wsparciu duńskiej Fundacji Velux. PROGRAM pierwszego kursu opracowywany został we współpracy międzynarodowej dzięki projektowi z programu Erasmus+ pod tytułem: "Budowanie kompetencji kluczowych a pedagogika uniwersytetów ludowych w Europie XXI wieku". 

26 lutego 2018 roku rozpoczęliśmy trzeci kurs rolnictwa ekologicznego!

Więcej informacji w linkach poniżej:

 

 

veluxlogo

 

 erasmus

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmów o naszym Uniwersytecie Ludowym w Grzybowie!

 

 

 

 

 

 

Aktualności

07 Kwi

Dobre Żniwa 2018

16 i 17ego marca 2018 sala Rafallo w Bończy  wypełniła sie licznym gronem sympatyków i praktyków ekologicznego rolnictwa. 

Więcej...
14 Mar

Wymiana nasion - Dobre Żniwa 2018

Dlaczego wymiana i dzielenie się nasionami są ważne?Nasiona są żywym i ewoluującym skarbcem naszej historii, kultury i więzi z ziemią. Siejąc, zbierając nasiona i wymieniając się nimi, podtrzymujemy różnorodność genetyczną roślin. Zachowujemy naszą autonomię w obliczu komercjalizacji i ...

Więcej...
14 Mar

I zjazd w Grzybowie - co się u nas działo?

Zbliża się koniec trzeciego tygodnia I zjazdu kursu rolniczego w Grzybowie. Mijające dni obfitowały w nowe odkrycia, ale też pojawiło się mnóstwo pytań, na które czasami trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

Więcej...
06 Mar

XV Seminarium Dobre Żniwa

Serdecznie zapraszamy na seminarium „Dobre Żniwa - współpraca w rolnictwie ekologicznym", które organizujemy już po raz piętnasty!

Więcej...

Dane kontaktowe

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie
Grzybów 1/2, 09-533 Słubice

tel./fax: (24) 277 89 63
tel. kom.: 606 805 900

e-mail: eul@grzybow.pl

Idea

Idea Uniwersytetu Ludowego zrodziła się w XIX wieku w małym rolniczym kraju skandynawskim. Genialny Grundtvig, który dla swoich rodaków – Duńczyków, jest równie ważny jak inny jego krajan - Hans Christian Andersen, zaproponował formę edukacji dorosłych, którą nazwał FolkHøjskole.